Daha iyi bir gelecek için daha iyi bir eğitim.
T.C. KIRKLARELİ ÜNİVERSİTESİ
İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi

Dekan Mesajı

28/08/2016 23:36:40 - 03/09/2016 23:36:40 - 1392 Okunma


Küreselleşme ve bilgi teknolojilerindeki gelişmeler, ülkeler ve toplumlar için bilgi ve bilimin önemini daha da arttırmıştır. Bilgiyi doğru yönetebilen ve bilim üretebilen ülkeler ve toplumlar, rekabetçi üstünlük elde  edebildikleri gibi, ekonomik kalkınma ve refah düzeyi bakımından da lider ülkeler ve toplumlar olacaklardır. Bu bakımdan ülkelerin ve toplumların bilgiyi kullanabilen, bilim üretebilen, yetkin ve kalifiye bireylere ihtiyacı vardır. 

Fakültemiz; dünyadaki yeni gelişmeleri takip eden, bilgiye ulaşmayı ve bilgiyi yönetmeyi bilen, bilimin önemine inanan, sorunlara çözüm üretebilen ve ülkesinin değerlerine sahip çıkarak ülkesini lider devletler düzeyine ulaştıracak yetkin ve kalifiye bireyler yetiştirmek üzere faaliyetlerini sürdürmektedir. 

Küresel anlamda başarılı olmak, yerelde de başarılı olmayı gerektirir. Fakültemizde gerçekleştirilen çalışmaların bir amacı da, Kırklareli ilimiz özelinde Trakya’nın gelişimine ve kalkınmasına katkı sağlayabilmektir. Kırklareli’nin ve bölgenin ihtiyaçlarını giderebilecek çözümler üretebilmek amacıyla, tüm kamu, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve toplumla işbirliği içinde bulunulması kaçınılmazdır. Yereldeki çözümler,  ülkemizin küresel liderliğine de katkı sağlayacaktır.  

Fakültemiz;  29/05/2007 tarihinde 26536 sayılı Resmi Gazete’ de yayınlanan 2809 sayılı kanun ile kurulmuş ve 2009 yılında öğrenci alımına başlamıştır. Bugün; 8 bölüm,  90 öğretim üyesi ve yardımcı öğretim elemanı, 9 idari personel, 2657 öğrencisi bulunan fakültemiz hızla büyümekte ve gelişmektedir. Bu gelişim, fakültemiz öğrencilerinin, idari personelinin ve öğretim üyelerinin “çalışkanlığı ve disiplini” sayesinde gerçekleşmiştir. Fakültemiz bundan sonra daha da fazla çalışarak gelişmeye, büyümeye ve ülkesine faydalı yetkin bireyler yetiştirmeye devam edecektir. 

                                                                            Prof.Dr.Gülnur ETİ İÇLİ
                                                                                     Dekan V.

DEKAN MESAJI

Facebook Twitter Google Plus
Telefon Tablet Bilgisayar Bu website tüm cihazlarla uyumludur.